8:51, 27 Qershor 2019

Billy Drago ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare.

Aktori, i njohur ndoshta më mirë për punën e tij në The Untouchables, vdiq të hënën në Los Angeles nga ndërlikimet e një sulmi.

Karriera e tij që zgjati katër dekada, e pa aktorin të shfaqet në më shumë se njëqind filma, përfshirë atë të Clint Eastwood – Pale Rider.

Ai po ashtu u shfaq edhe në shumë emisione televizive, përfshirë Charmed dhe X-Files.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë