Vdes B.B King - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes B.B King

NULL NULL
15/05/2015

Të enjten  ka vdekur në moshën 89 vjeçare kitaristi dhe legjenda e bluzit Riley B.King i njohur ndryshe si B.B. King

Ky i fundit  ishte shtrirë në spitalin e Las Vegas muajin e kaluar pasiqë  vuante nga dehidratimi i cili ishte shkaktuar nga diabeti i tipit II.

Lajmin për vdekjen e legjendës së bluzit e bëri të ditur vajza e tij, Patty King.