Vdes aktori Ian Holm

Vdes aktori Ian Holm

3 muaj më parë

Aktori i famshëm britanik, Sir Ian Holm, ka vdekur në moshën 88 vjeç.

Holm njihej për rolet e tij dytësore, ndërkaq për masën ishte më shumë i njohur në rolin e tij të Bilbo Baggins te “Zoti i Unazave”, si dhe si si androidi Ash në filmin “Alien”.

Rolet e tjera për të cilat ai shquhej ishin ato të trajnerit sportiv në “Chariots of Fire”, si dhe si Doktor Willis në “The Madness of King George”.