Vdes aktori hollivudian, Fred Ward - Klan Kosova

Vdes aktori hollivudian, Fred Ward

NULL NULL
2 weeks më parë

Aktori amerikan, Fred Ward, ka vdekur në moshën 79 vjeçare.

Lajmin për aktorin e filmave “Tremors”, “Henry & June”, “Sweet Home Alabama” dhe “Enough” e ka bërë të ditur publicisti i tij të premten.

Ai njihej më së miri për rolin e Gus Grissomit në filmin e vitit 1983, “The Right Stuff”, ku kishte luajtur përkrah Sam Shepard dhe Dennis Quaid.

Ndërkaq, roli i tij i funduit iste si Eddie Velcoro në dy episode të serisë së famshme antologjike, “True Detective”.