Vdekja e 20-vjeçares në QKUK, prokuroria nis hetimet - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdekja e 20-vjeçares në QKUK, prokuroria nis hetimet

NULL NULL
07.02.2023 09:24

Një vajzë ka vdekur në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

20-vjeçarja kishte qenë duke u trajtuar aty.

Rasti u raportua në polici nga babai i viktimës që ka kërkuar të hetohet rasti, pasi që dyshohet se nuk ka pasur trajtim të duhur mjekësor.

Lidhur me rastin Prokuroria Themelore e Prishtinës ka nisur hetimet.

Zëdhënësja Laureta Ulaj, tha për Klankosova.tv se rasti po hetohet si “Vdekje e dyshimtë”.

“Rastit te cilit i referoheni ju njoftojmë se me urdhër te Prokurorit te Shtetit trupi i pajete është dërguar ne IML për t’iu nënshtruar obduksionit, si dhe rasti është iniciuar për hetim “vdekje e dyshimtë”, me qëllim të ndriçimit të rrethanave të kësaj vdekjeje”, tha Ulaj për Klankosova.tv

Një vajzë vdes në QKUK, babai e raporton rastin në polici