Vazot për shortin e Champions-it - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vazot për shortin e Champions-it

NULL NULL
18/05/2015
Për herë të parë në 5 vitet e fundit, Real Madrid do të jetë në vazon e dytë kur të hidhet shorti për sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

Benfica është shpallur kampione dhe është skuadra e pestë që ka siguruar një vend për në vazon e parë në Ligën e Kampionëve.

Për herë të parë në 5 vitet e fundit, Real Madrid do të jetë në vazon e dytë kur të hidhet shorti për sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

UEFA ka ndryshuar rregullat e renditjes, teksa në vazon e parë renditen dy finalistet e Ligës së kampionëve dhe fituesit e 6 kampionate më të mëdha në Evropë, transmeton Albeu.

Pasi Juventus dhe Barcelona kanë fituar kampionatet e tyre, do të jenë dhe kampioni e Holandës dhe e Rusisë në këtë vazo.

Real Madrid në anën tjetër në vazon e dytë mund të përballet me skuadra si Bayern Munich, Chelsea, Juventus ose PSG.

Kujtojmë se finalja e Ligës së Kampionëve të edicionit 2015-16 do të mbahet me 28 maj në San Siro të Milanit.
Koka grupi do të jenë:
Barcellona, Bayern, Chelsea, Juventus, Benfica, Psg, Zenit e Psv.

Skuadra të kualifikuara në grupe:
Barcellona, Real Madrid
Bayern Monaco, Wolfsburg, Borussia Moenchengladbach
Chelsea, Manchester City
Juventus
Benfica, Porto
Psg, Lione
Zenit San Pietroburgo
PSV Eindhoven
Dinamo Kiev
Olympiacos

Skuadra të kualifikuara në fazën PLAYOFF
Bayer Leverkusen
Sporting Lisbona

Skuadra që mund të kualifikohen nga turet paraleminatore:
Basilea, Young Boys
Ajax
Malmoe
Qarabag
Skenderbeu Korçe
Maccabi Tel Aviv
Ludogorets
Dila Gori
Zalgiris Vilnius
Molde
Astana
Vardar
Partizan
Dundalk
Dinamo Zagabria
Videoton
HJK Helsinki
Fola Esch
Maribor
Stjarnan
Hibernians (Malta)
BATE Borisov
Ventspils
Celtic
Crusaders
Pyunik
B36 Torshavn
FC Santa Coloma
TNS
Levadia Tallinn
Lincoln Red Imps