17:54, 12 Shkurt 2019

Hashtagu #powerofmakeup është njëri prej më të famshmëve në Instagram ditëve të sotme. Gratë anembanë botës e përdorin për të treguar se si ndryshojnë fytyrat e tyre pasi që ata aplikojnë makeup. Për disa vajza, buzëkuqi dhe hijezuesit e syve janë thjesht vetëm instrumente që e vënë në pah bukurinë e tyre natyrale, por për të tjerët, grimi është mënyra më e mirë për ta ndryshuar pamjen e tyre në mënyrë drastike.

Klan Kosova e respekton të drejtën e gjithsecilit për ta shprehur veten në secilën mënyrë që duan dhe po ashtu për t’i parë fotografitë e tyre para dhe pas. Shpresoj se do t’ju pëlqejnë edhe juve.

View this post on Instagram

3.17.19

A post shared by SPENCER (@paintedbyspencer) on

View this post on Instagram

From grumpy to glam, in a sweep of a hand 💫 Sorry for being MIA lately – working on secret, secret project for you all 🤗 Stay tuned! – LIPS: "Exposed" & "So Cute" Lip Glosses by @kyliecosmetics #kyliecosmetics x EYES: "Master Palette" and "Intense Black" Darkside Eyeliner by @anastasiabeverlyhills @makeupbymario #anastasiabeverlyhills #masterpalettebymario x BROWS: "03 Medium" and "04 Medium" ka-BROW by @benefitcosmetics #benefit x LASHES: "NYC" lashes by @lillylashes #lillylashes x GLOW: "Born to Glow" Liquid Highlighter by @nyxcosmetics #nyxcosmetics x SKIN: "Amazonian Clay Foundation" by @tartecosmetics #tartecosmetics & "Naked Skin" Concealer by @urbandecaycosmetics #urbandecay x BRUSHES: "Complete Kit" Brush Set by @sigmabeauty #sigmabeauty x HAIR: "Texturizing Hair Spray" by @theouai #ouaiaddicted

A post shared by SPENCER (@paintedbyspencer) on

View this post on Instagram

Who can handle alllll this? 😍 Before/After from the video transformation I posted a couple weeks ago. Go check it out 💃🏻 – PREP: Self Adjusting Complexion Primer by @urbandecaycosmetics #urbandecay X FOUNDATION: "Praline" Born This Way Foundation by @toofaced #toofaced X CONTOUR: "Icon 3.2" Pigment Foundation Stick by @iconic.london #iconiclondon X CONCEAL: #8 & #9 Liquid Concealers by @kkwbeauty #kkwbeauty X BAKE: "Poundcake" Easy Bake Loose Setting Powder by @hudabeauty #hudabeauty X EYES: "Chocolate" Cream Contour, "Jet" Waterproof Creme Eyeliner, & "Prism" Eyeshadow Palette, all by @anastasiabeverlyhills #anastasiabeverlyhills X LASHES: "Opulence" Lashes by @lillylashes #lillylashes X GLOW: "Salted Caramel" Kylighter by @kyliecosmetics #kyliecosmetics X BROWS: "Black/Noir" Micro Brow Pencil by @nyxcosmetics #nyx X BLUSH: "9N" Blush Palette by @morphebrushes #morphebrushes X LIPS: "Cork" Lip Liner by @maccosmetics #Mac with "Nude" Gloss by @gerardcosmetics #gerardcosmetics X SET: Rainforest of the Sea Setting Spray by @tartecosmetics #tartecosmetics X MODEL: @shaniceofficial

A post shared by SPENCER (@paintedbyspencer) on

View this post on Instagram

Wow 😻

A post shared by Alina (@mac_meover) on

Girls Share Their Before and After Makeup Pictures. Some of Them Look Like Completely Different People

Konkurs Pune

Lexo më shumë