Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vazhdon gjykimi ndaj Pjetër Shalës në Hagë

NULL NULL
01.05.2023 08:05
Pjeter Shala
Pjeter Shala

Në Dhomat e Specializuara në Hagë sot në orën 9 e 30 do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-prejëstarit të UÇK-së, Pjetër Shala.

Pjetër Shala, ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më 25 prill e ka dorëzuar dosjen paraprake për gjykimin që po zhvillohet ndaj tij.

Në qendrën e paraburgimit në Hagë Shala ndodhet prej marsit të vitit 2021.

Sipas Speciales “Krimet për të cilat akuzohet Shala u kryen përafërsisht midis 17 majit 1999 dhe 5 qershorit 1999 kundër personave që u mbajtën të ndaluar në fabrikën e metalit në Kukës (Shqipëri), që pretendohet se përdorej prej Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.