Vatikani: Sulmi në Paris sulm kundër gjithë njerëzimit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vatikani: Sulmi në Paris sulm kundër gjithë njerëzimit

NULL NULL
14/11/2015

Vatikani ka lëshuar një deklaratë duke e quajtur dhunën në Paris “si sulm mbi të gjithë njerëzimin”.

“Ne e dënojmë në mënyrë më radikale së bashku me Papën dhe të gjithë ata që e duan paqen”, është shprehur zëdhënësi i Vatikanit, At Federico Lombardi.

Deklarata gjithashtu bënë thirrje “për një reagim vendimtar mbështetës për të ndaluar përhapjen e urrejtes vrastare në të gjitha format e saj”.