Vashat e 2 Korrikut me ambicie të mëdha (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vashat e 2 Korrikut me ambicie të mëdha (VIDEO)

NULL NULL
nga Jon Ajeti 27.04.2023 19:43
2 Korriku Vashat

Arritën rezultat historik në pjesëmarrjen e parë ndërkombëtare.

Vashat e klubit të 2 Korriku për grupmoshat nën 17 vjet dolën nënkampione në turneun “Girls Football Festival” që u mbajt në Kroaci.

E ky sukses i ka motivuar edhe më shumë futbollistet e reja të merren me këtë sport.

Ekipi i vajzave të 2 Korrikut ishte pjesë e festivalit të futbollit në Pula të Kroacisë me ftesë të organizatave të njohura “UNDP dhe “UNFPA” në mesin e 50 skuadrave nga 9 shtete të Evropës.