21:51, 16 Maj 2019

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman, ka reaguar pas publikimit të fotografisë ku pretendohej se po dhunohej një grua shqiptare nga tre ushtarë serbë.

Ajo ka bërë thirrje që të mos përdoret dhimbja dhe vuajtjet e viktimave të luftës në Kosovë për interesa personale, transmeton Klan Kosova.

“Mos e përdorni dhimbjen dhe vuajtjen tonë për interesa personale. Ma plasët zemrën”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të saj në Twitter.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë