Varroset Vjosa, artistja që i dha festival të madh Prishtinës (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Varroset Vjosa, artistja që i dha festival të madh Prishtinës (VIDEO)

NULL NULL
nga Florent Zeqaj 30/06/2022

Familjarë, miq, artistë dhe politikanë sot shkuan  për t’i bërë nderimet e fundit producentes Vjosa Berisha, e cila vdiq në një spital në Londër, pas një beteje me kancerin.

Për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, regjisorja nuk do të vdesë kurrë.

Ndërsa për kryetarin e Kuvendit, ajo i dha shumë Kosovës.Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, tha se kryeqyteti ka humbur një ikonë.

Të vështirë të ndahet prej saj e ka edhe bashkëpunëtori i ngushtë, producenti Yll Uka. Dhimbje më shumë se të gjithë pati bashkëshorti i Vjosës, Fatosi.

Producentja dhe drejtoresha e festivalit të filmit ndërkombëtarë  Prifilm Fest, Vjosa Berisha, u varros në varrezat e Prishtinës në Dragodan, nënë tingujt e muzikës e reshjeve të shiut.