Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Varroset 12 vjeçari që gjeti vdekjen në kanalin e Ibër-Lepencit (VIDEO)

NULL NULL
07.08.2015 20:17

Familjarët bashkë me të miqtë, të premten e varrosën trupin e 12 vjeçarit, Edonis Rexhepi, që një ditë më herët humbi jetën në kanalin Ibër-Lepencit, në Vërrnicë të Mitrovicës, njofton Klan Kosova.

Vogëlushi, sipas fqinjit, Fadil Selimi, ra aksidentalisht në ujin e rrëmbyeshëm e të ftohtë.

Rasti i fundit i preku goxha shumë Verrnicasit, por dhimbja për Edonisin nuk është e para e kësaj natyre për familjen Rexhepi, pasi në vitin 1998 aty ka humbur jetën edhe një vajzë e tyre.

Banorët e këtushëm thonë se rreziku nga kanali i hapur i sistemit të Ibër-Lepecit u kanoset që nga ndërtimi i tij, më 1986.

Sipas zëdhënësit të policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti, vetëm gjatë këtij viti, ky është rasti i dytë i mbytjes në këtë kanal. Javë më parë në të kishte humbur jetën edhe një 70 vjeçar nga Bukoshi i Vushtrrisë.

Sipas zëdhënësit të policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti, vetëm gjatë këtij viti ky është rasti i dytë i mbytjes në këtë kanal. Javë më parë në të kishte humbur jetën edhe një 70 vjeçar nga Bukoshi i Vushtrrisë.

Kronikë e Vullnet Krasniqit.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.