Varhelyi viziton Kosovën

Varhelyi viziton Kosovën

NULL NULL
19 hours më parë

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, qëndron sot për vizitë zyrtare në Kosovë për të diskutuar rreth çështjes së vaksinave.

Gjatë vizitës në vendin tonë ai do të takohet me krerë të lartë shtetërorë.

Pos Kosovës, zyrtari evropian gjatë ditës së sotme do të qëndrojë edhe në Shqipëri.

Të martën, zyrtari evropian vizitoi Bosnjë e Hercegovinën, Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut,

Në njoftimin e saj theksohej se Varhelyi do të bisedojë me zyrtarët vendas për pandeminë e koronavirusit dhe mbështetjen e BE-së në këtë kontekst, njofton Klan Kosova.