Van Persie: Arsenali e ka krijuar një ekip kampion - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Van Persie: Arsenali e ka krijuar një ekip kampion

NULL NULL
27.03.2023 12:47

Robin van Persie e ka mbështetur ish-klubin e tij Arsenalin, në garën për titullin e Premier Leagues.

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester United mendon se Topçinjtë duhet të jenë të kujdesshëm tani që fundi i sezonit po afron, megjithëse ai mendon se skuadra e Mikel Artetës ka luajtur si kampionë dhe do të shkojë deri në fund.

“Nëse shikoni në këtë periudhë kohore, është kur çdo pikë e vetme vlen vërtet. Ata kanë pasur disa ndeshje të vështira dhe kanë marrë tre pikë, kështu që është krijuar një ekip kampion. dhe këtë e kanë vërtetuar”, tha Van Persie për Sky Sports.

“Pjesa e fundit është gjithmonë e vështirë dhe do të jetë interesante të shihet. Ndjenja ime personale është se ata do të shkojnë për të dhe do të fitojnë ligën. Ka kaluar një kohë kështu që jam i lumtur që ata e fitojnë atë”.

Që nga humbja ndaj Cityt më 16 shkurt, Arsenali nuk ka humbur asnjë pikë në gjashtë ndeshjet e fundit në Premier League dhe aktualisht ka një avantazh prej tetë pikësh në krye të tabelës. /Klankosova.tv.