Van Gaal e do Schweinin në United - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Van Gaal e do Schweinin në United

NULL NULL
21/05/2015
Bayern Munchen ka mundësi të humbas ikonën e vetë, Bastian Schweinsteiger. Mesfushori gjerman është shumë i pëlqyer nga trajneri Luis Van Gaal dhe mediet në ishull kanë raportuar për një interesim nga klubi anglez.

Pavarësisht se duket një lojtar i paprekur Bastian Schweinsteiger mund të transferohet në Manchester United. Është trajneri holandez Van Gaal që ka raporte të shkëlqyera më futbollistin dhe kjo mund të jetë një shtytje për këtë transferim.

Po ashtu Van Gaal ka kërkuar edhe transferimin e Thomas Mullerit nga Bayerni në merkaton e verës. Për këtë të fundit ekipi anglez ka gati 55 milionë euro.