Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Van Gaal e dëshiron Cavanin

NULL NULL
13.06.2015 17:34
Raportohet se Louis van Gaal i ka thënë udhëheqësve të Manchester United ta kompletojnë transferimin e sulmuesit të PSG , Edinson Cavani.

Trajneri holandez është duke e kërkuar  me ngulm një sulmues dhe ka një kohë të gjatë që është interesuar për uruguaianin.

Me Robin van Persien i cili është gati duke u larguar dhe Radamel Falcao tashmë i larguar ,United  kanë mungesa në repartin e sulmit.

Dhe Louis van Gaal iu ka dhënë instruksione krerëve të klubit të nxisin një marrëveshje sa më të shpejtë me PSG për transferimin e bomberit tek djajtë e kuqë.

Cavani mendohet se dëshiron ta sfidoj vetën në Premier Ligë dhe beson se ai mund të lulëzoj në ishull,raporton Metro.uk,transmeton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.