Van Basten: Suarez nuk më dukej për Barçën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Van Basten: Suarez nuk më dukej për Barçën

NULL NULL
02/06/2015
Marco van Basten tregoi për përshtypjet e tij të para rreth transferimit të Suarez verën e shkuar.

Legjenda holandeze, Marco van Basten, ka pranuar se ai nuk ka menduar që Luis Suarez do të përshtatej kaq mirë tek Barcelona.

Uruguajani kaloi në Camp Nou vereën e shkuar dhe pas një starti të doëbt arrriti ta përndoj sezonin me 24 gola të shënuar në të gjitha garat.

Kështu ish sulmuesi i Ajax pranoi se ai ishte i bindur që Suarez ishte i gatuar për Serie A.

“Unë e kam ditur që ai është futbollist i mirë, por nuk besoja që ishte mjaftueshëm i tillë për të luajtur për Barcelonën”.

“Mendoja se ai më mirë do të luante për Juventus ose Inter, për shkak të stilit të futbollit që luhet atje”.

“Barcelona luan futboll të mençur, ku të gjithë futbollistët janë shumë të mirë teknikisht. Gjithsesi mendoj se ai është lojtar shumë sulmues, oportunist”.