Valencia e zbret Real Madridin nga vendi i dytë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Valencia e zbret Real Madridin nga vendi i dytë

NULL NULL
21.05.2023 20:49

Valencia e ka mposhtur Real Madridin me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 35-të në La Liga.

Golin e vetëm për Valencian e realizoi Diego Lopez Noguerol, në minutën e 33’.

Kështu, Valencia me këtë fitore bën një hap të madh drejt mbetjes në elitën spanjolle, duke u renditur në vendin e 13-të me 40 pikë.

Ndërkohë, Real Madridi pozicionohet në vendin e tretë me 71 sosh. /Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.