Valë e re imigrantësh - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Valë e re imigrantësh

NULL NULL
16/05/2015
Ka një valë të re emigrantësh nëpër varka, por këtë herë janë aziatikët. Anije të pasigurta të drejtuara nga kontrabandistë qeniesh njerëzore po tentojnë të shpërndajnë emigrantë në Malajzi, Tajlandë edhe Indonezi.

Sipas mediave ndërkombëtare grupi mysliman Rohingya është ai i cili po vuan persekutimin e varfërisë dhe kërkon që të dalë nga vorbulla e kushteve të vështira të jetesës.

Shefi i OKB-së, Ban Ki-moon tha se gjendja ishte alarmante se emigrantët ishin në kushte të rënduara pasi ishin të sëmurë, kishin uri dhe ndodheshin në një gjendje të rënduar psikologjike