Valdrin Pjetri tërhiqet nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Valdrin Pjetri tërhiqet nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës

NULL NULL
15/08/2019

Valdrin Pjetri ka vendosur të tërhiqet nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës. Vendimi vjen pas akuzave të Partisë Demokratike se ka qenë i dënuar në Itali për shpërndarje droge në vitin 2003.

“I ndërgjegjshëm për rëndësinë e imazhit politik dhe i vendosur që këtë sqarim ligjor t’a ndërmarr në pozitat e qytetarit të thjeshtë, pa iu bërë barrë askujt, vendos të dorëhiqem  nga marrja e detyrës së Kryetarit të Bashkisë Shkodër”, thotë ndër të tjera Pjetri../top channel/