13:30, 12 Shkurt 2019

#powerofmakeup, është hastag më i përdorur në Instagram kohëve të fundit.

Gratë në mbarë botën janë duke përdorur atë për të treguar ndryshimin që bëjnë përmes grimit, njofton Klan Kosova.

Për disa vajza, buzëkuqi, mollëzat e lyera dhe një ngjyrim i lehtë i syve janë mjetet e vetme që i përdorin për një grim natyral, por për disa të tjera grimi është mënyra e vetme për të ndryshuar drastikisht pamjen e tyre.

Disa nga ato edhe e kanë ndarë këtë ndryshim në rrjetet sociale për të treguar fuqinë që ka grimi.

View this post on Instagram

3.17.19

A post shared by SPENCER (@paintedbyspencer) on

 

View this post on Instagram

From grumpy to glam, in a sweep of a hand 💫 Sorry for being MIA lately – working on secret, secret project for you all 🤗 Stay tuned! – LIPS: "Exposed" & "So Cute" Lip Glosses by @kyliecosmetics #kyliecosmetics x EYES: "Master Palette" and "Intense Black" Darkside Eyeliner by @anastasiabeverlyhills @makeupbymario #anastasiabeverlyhills #masterpalettebymario x BROWS: "03 Medium" and "04 Medium" ka-BROW by @benefitcosmetics #benefit x LASHES: "NYC" lashes by @lillylashes #lillylashes x GLOW: "Born to Glow" Liquid Highlighter by @nyxcosmetics #nyxcosmetics x SKIN: "Amazonian Clay Foundation" by @tartecosmetics #tartecosmetics & "Naked Skin" Concealer by @urbandecaycosmetics #urbandecay x BRUSHES: "Complete Kit" Brush Set by @sigmabeauty #sigmabeauty x HAIR: "Texturizing Hair Spray" by @theouai #ouaiaddicted

A post shared by SPENCER (@paintedbyspencer) on

Konkurs Pune

Lexo më shumë