Vajzat e B.B King: Babai ynë u helmua - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vajzat e B.B King: Babai ynë u helmua

NULL NULL
26/05/2015

B.B King vdiq në gjumë në moshën 89 vjeçare me datën 14 maj në shtëpinë e tij në Los Angeles.

Në momentin e vdekjes, asnjë nga anëtarët e familjes nuk ishte i pranishëm ndërsa si shkak i vdekjes u përfol të ishte diabeti.

Por, dy vajzat e tij, Patty King dhe Karen Williams u deklaruan se babai i tyre është vrarë.

“Mendojmë se babai ynë është helmuar dhe i janë dhënë substanca të çuditshme. Jemi të sigurta që babai ynë është vrarë”, ka deklaruar Patty King, transmeton Klan Kosova.

Policia është deklaruar se nuk ka hetim aktiv për këtë rast ndërsa avokati për mbrojtjen e pronës së Kingut i ka cilësuar këto deklarata si qesharake.

klankosova.tv