Vajza me alergjinë më të pazakontë në botë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vajza me alergjinë më të pazakontë në botë

NULL NULL
18/05/2015

Shtatëmbëdhjetë vjeçarja nga Shtetet e Bashkuara, Alexandra Allen ka një alergji më të pazakontë.Kjo vajzë është në të vërtetë është alergjike ndaj ujit.Kjo alergji është e rrallë, dhe deri tani shënuar vetëm 50 raste në botë.

 Njerëzit të cilët kanë këtë alergji nga konsumimi i ujit, mund të marrin kruarje të rënda.Për shkak të kësaj alergjie, Alexandra kryesisht shmang situatat ku djersin, aplikon një dietë vegjetariane, dhe nuk del aspak jashtë kur bie shi.