Vajza mbyt nënën me thikë, më pas copëtoi trupin e saj

Vajza mbyt nënën me thikë, më pas copëtoi trupin e saj

NULL NULL
1 week më parë

Një grua e mbyti me thikë nënën e saj, copëtoi kufomën dhe shkatërroi pjesët e trupit përfshirë edhe kokën, duke e hedhur më pas në lum disa orë pasi ajo u përpoq të vriste edhe vëllanë e saj.

Lucy Fox, 39, akuzohet për vrasjen e nënës së saj Judy Fox, 65, një infermiere në pension, në kuzhinën e shtëpisë së saj në Shifnal, Shropshire, gjatë një sulmi me 12 qershor të vitit të kaluar.

Lucy Fox, 39, (pictured) is accused of killing her mother Judy Fox, 65, a retired nurse, in the kitchen of her Georgian home in Shifnal, Shropshire, during a frenzied attack on June 12 last year.

Ajo më pas përdori kartën bankare të nënës së saj në Asda për të blerë një vakt të gatshëm dhe uiski – të cilat më vonë ajo i përdori për të hedhur në trupin e nënës së saj.

Një gjykatë dëgjoi që Fox copëtojë trupin para se ajo të hidhte eshtrat në bimë pyjore afër lumit Severn dhe Grykës së Ironbridge në Coalport. Krahët e Judy Fox ende nuk janë gjetur.

Oficerët e policisë zbuluan kokën e prerë të zonjës Fox në një qese plastike katër javë më vonë në 10 korrik përpara se të gjenin pjesë të tjera të trupit të shpërndara përreth zonës në disa rreshta shportash.

Fox u akuzua për vrasje dhe zjarrvënie me qëllim për të rrezikuar jetën pasi pranoi krimet kur ajo u arrestua – por Gjykata e Stafford Croën u tha se ajo ishte e papërshtatshme për t’u gjykuar të hënën.

Tani nuk do të ketë gjykim dhe do të jetë një seancë zbuluese e fakteve, ku juria do të duhet të vendosë vetëm se çfarë bëri personi, por jo motivin ose gjendjen e tyre shpirtërore në atë kohë.

Si rezultat, Fox tani nuk mund të shpallet fajtore për vrasje dhe zjarrvënien – por pas vendimit të jurisë gjykatësi mund të vendosë që e dyshuara të shkojë në një spital për një kohë të pacaktuar në një gjykim të njohur si deponim, transmeton Klan Kosova.

Lucy Fox, 39, is accused of killing her mother Judy Fox, 65, (pictured) a retired nurse, in the kitchen of her Georgian home in Shifnal, Shropshire, during a frenzied attack on June 12 last year.