Vajza e ikonave - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vajza e ikonave

NULL NULL
27/05/2015

Dikush ka vendosur që fotoaparatin ta përdorë për një fotosesion të veçantë.

Një fotografe vendosi që për ndryshim nga herët tjera, të realizojë një set fotografish për veten.

Ajo mori iniciativën që të ndryshojë dhe transformojë veten në 15  femra që janë ikonë.

Sipas saj, ato e kanë frymëzuar ose në një formë ose tjetër kanë qenë pjesë e fëmijërisë së saj.

Fotografja shprehet se ajo është përkujdesur vetë për pamjen ndërsa idea ka qenë që në fotografi të duket sa më e përafërt me figurat që ajo ka zgjedhur, transmeton Klan Kosova.

“Ato nuk jane ikona të modës. Ato thjesht kanë ndikuar në jetën time dhe unë kam vendosur që në një formë simbolike ti nderoj ato” përfundon ajo.

klankosova.tv

Whoopi Goldberg

whoopi

Amy Winehouse

amy

Janis Joplin

janis joplin

Edith Piaf

edith piaf

Frida Kahlo

1-Frida-Kahlo__880