Vajza, dobësohuni me verë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vajza, dobësohuni me verë

NULL NULL
01/06/2015

Sipas studimeve të Universitetit të Harvardit, që morri mostër rreth 20.000 gra,  rezultuan në përfundim se nëse konsumojnë gjysmë shishe verë në ditë atëherë parandalohet për 70% mundësia që të preken prej obeziteti.

Ndërkaq zyrtarët për alkohol në SHBA, arriti në përfundim që kur alkoholi zëvendësohet me karbohidrate atëherë personi që konsumon verë djeg kalori.

E gjithë kjo sepse vera mundëson procesin e tretjes duke bërë që organizmi të humbet peshë, dhe kjo ndodhë veçanërisht tek femrat që prodhojnë më pak sasi të enzimeve se sa meshkujt.

Vera jo vetëm që ju ndihmon në humbjen e peshës, ajo madje është edhe shumë e shëndetshme.