Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ushtria e Ukrainës konfirmon se ka goditur një bazë ajrore në Krime

NULL NULL
21.09.2023 14:02
krime

U raportua se një bazë ajrore ruse në territorin e Krimesë ishin shkaktuar dëme të mëdha.

Një burim i inteligjencës ukrainase tha se shërbimi i sigurisë dhe marina e Ukrainës goditën bazën ajrore Saky gjatë natës, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Tani, ushtria ukrainase ka konfirmuar zyrtarisht se forcat e armatosura qëndrojnë pas sulmit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.