Ushqimet që ruajnë jetën tuaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ushqimet që ruajnë jetën tuaj

NULL NULL
17/12/2015

Boronica të ndihmon në parandalimin e kancerit dhe për të forcuar sistemin imunitar.

Trupat do të jenë tempull e që e gjitha do të ketë lidhje me cilësinë e ndërtimit dhe materialeve të ndërtimit.

Në këtë rast mund të themi varet nga cilësia e të ushqyerit për të mbajtur trupin tuaj shëndetplotë, transmeton Klan Kosova.

Greger është një nga më të interesuarit në Ëashington D.C,  për ushqime të ndryshme qysh kur ishte fëmijë, ngase gjyshja e tij ishte diagnostifikuar me sëmundj të zemrës por që me kalimin e kohës ajo u tejkalua duke praktikuar një dietë të shëndetshme.

Prandaj duke kërkuar për të ndërhyrë në këtë mënyrë në stilin e jetës tuaj juve gjithësesi që dëshironi të jetoni më gjatë dhe të largoni sëmundjet e caktuara, të tilla si diabeti, kanceri dhe sëmundjet e zemrës.

Këtu do të gjeni një listë të ushqimeve që juve duhet të i hani për të pasur një trup të shëndetshëm, shkruan Times,  transmeton Klan Kosova.

Drithërat

Boronicat

Lakra e kuqe

Sallatat e gjelbëra

Kërpudhat

Arrat

Erëza indiane

Çajra të ndryshëm.