13:00, 7 Dhjetor 2018

Ushqimi është elementi kryesorë i një shëndeti të mirë, kjo pasi që fitohet energjia, proteinat e shumë vlera të tjera që janë elementi bazë i trupit të njeriut.

Disa nga ushqimet që nuk kanë konsum mjaft të madh, por që rëndësia e tyre për shëndetin e njeriut është e pakrahasueshme janë: agrumet, brokoli, boronicat, patatet, arrat, vaji i ullirit, hudhra, spinaqi, dhe fasulet.

Këto ushqime janë të pasura me vitamina e proteina të llojllojshme, që parandalojnë shumë sëmundje, njofton Klan Kosova.

Image result for healthy food