Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Universiteti i Prishtinës ngrihet për 262 pozita në Webometric (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Bellagoshi 31.01.2023 20:42

Universiteti i Prishtinës, është rankuar dukshëm më lartë në matjen e fundit botërore të Webometric.

Sipas rektorit, Qerim Qerimi, UP, ka regjistruar rritje prej 262 pozitash nga matja e korrikut, dhe për të arritur këtë është punuar në kthimin e mijëra citimeve të stafit, të cilët nuk kanë qenë të regjistruar me adresat e Universitetit të Prishtinës.

Universiteti “Hasan Prishtina” mbetet dukshëm më mirë se tjerat shqipfolëse, ku shumë nga incitucionet e arsimit të lartë pësuan rënie.

Rezultatet në rankimin e Ëebometrics ka qenë në mesin e pikave si arsye për shkarkimin e ish-rektorit të UP-së.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.