Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Unitedi s’këndellet as në Premier League, mposhtet nga Newcastle

NULL NULL
02.12.2023 23:14

Newcastle United e ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 14-të në Premier League.

Golin e vetëm në këtë sfidë e shënoi Anthony Gordon, në minutën e 55’, pas një asistimi nga Kieran Trippier.

Kështu Djajtë e Kuq u njoftuan me humbjen e parë pas tri fitoreve rresht.

Newcastle pas fitores kalon në vendin e pestë me 26 pikë të grumbulluara, teksa Unitedi në pozitën e shtatë me 24 sosh. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.