Unitedi kalon në gjysmëfinale të FA Cup - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Unitedi kalon në gjysmëfinale të FA Cup

NULL NULL
19.03.2023 19:31

Manchester United ka shënuar fitore me përmbysje naj Fulhamit, me rezultat 3-1, në kuadër të FA Cup, duke kaluar në gjysmëfinale të kësaj gare.

Pjesa e parë ka përfunduar pa gola, ani se kishte disa raste nga dy palët.

Në pjesën e dytë, Aleksandar Mitroviq befasoi Unitedin, duke shënuar në minutën e 50’.

Fulhami mbeti me dy lojtarë më pak nga minuta e 73′, pasi Willian dhe Aleksandar Mitroviq, u ndëshkuan me karton direkt të kuq.

Kështu duke shfyrtëzuar këtë, Djajtë e Kuq e barazuan rezultatin fillimisht me anë të Bruno Fernandesit, në minutën e 75’, i cili ishte i saktë nga penalltia.

Vetëm dy minuta më vonë Marcel Sabitzer e kaloi në epërsi Unitedin. Fernandes me një gol tjetër në minutën e 96’ vulosi fitoren.

Djajtë e Kuq në gjysëmfinale do të përballen me Brighton & Hove Albionin, për një vend në finale, ku do të mund të përballen me Manchester Cityn.