13:46, 16 Maj 2019

Manchester United është i interesuar në transferimin e futbollistit të Bayern Munchen-it, Robert Lewandowski, sipas Daily Mail.

Bavarezët do të provojnë ta mbajnë 30 vjeçarin në “Allianz Arena” duke ia ofruar një kontratë të re pas finlaes së Kupës më 25 maj, por ai është i pasigurt nëse do që të mbetet te kjo skuadër.

Në anën tjetër, Djajtë e Kuq janë interesuar për disponueshmërinë e polakut, dhe mund të joshen që ta bëjnë një ofertë për të në afatin kalimtar veror.

Konkurs Pune

Lexo më shumë