Ylli spanjoll po kërkohet me ngulm nga Djajtë e Kuq, meqë tekniku portugez Jose Mourinho është i vendosur ta ndërtojë mesfushën rreth tij

19:04, 13 Mars 2018

Manchester United është gati të paguajë 200 milinë euro për transferimin e asit të Real Madrid, Isco, gjatë afatit kalimtar të verës.

Spanjolli nuk ka pasur minuta të mjaftueshëm si titullar këtë edicion dhe mund të shqyrtojë largimin nga Santiago Bernabeu.

Jose Mourinho është i gatshëm t’i ofrojë rol kyç në skuadër, ndërsa kontrata për të do të sillej në shifrën e 20 milionë eurosh.