United dhe Newcastle synojnë trofeun e parë të sezonit, formacionet zyrtare - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

United dhe Newcastle synojnë trofeun e parë të sezonit, formacionet zyrtare

NULL NULL
26.02.2023 16:49

Manchester United do të përballet me Newcastle United, në finalen e Carabao Cup.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Wembley”, me fillim nga ora 17:30.

Djajtë e Kuq do të paraqiten me formacionin më të mirë të mundshëm, pasi mungesa e tyre e vetme do të jetë Christian Eriksen, i cili është i lënduar.

Ndërkohë, Newcastle mungesë të madhe do të ketë portierin Pope, i cili u ndëshkua me karton direkt të kuq, në ndeshjen e kaluar ndaj Liverpoolit.

Në vend të tij, do të luajë Loris Karius, i cili do të paraqitet në një ndeshje zyrtare pas pothuajse 700 ditësh.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Formacionet zyrtare:

Team news v Manchester United: Karius, Trippier (C), Schär, Botman, Burn, Bruno, Longstaff, Joelinton, Almirón, Saint-Maximin, Wilson. Subs: Gillespie, Lascelles, Ritchie, Targett, Isak, Manquillo, Murphy, Willock, Anderson.