Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ukrainë: Raportohet për shpërthime rreth Mariupolit dhe Melitopolit

NULL NULL
02.02.2023 22:57

Zyrtarët ukrainas kanë raportuar shpërthime në objektet ushtarake ruse rreth qyteteve të pushtuara të Mariupol dhe Melitopol.

Kryebashkiaku i Melitopolit, Ivan Fedorov, raportoi gjithashtu shpërthime në një bazë ruse pranë qytetit, si dhe në një depo nafte në fshatin Novobohdanivka, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndryshe, si Mariupoli ashtu edhe Melitopoli, në jug të Ukrainës, janë nën kontrollin e forcave ruse.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.