Ukraina thotë se nuk do ta godasë territorin rus me raketa të reja - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ukraina thotë se nuk do ta godasë territorin rus me raketa të reja

NULL NULL
05.02.2023 15:00

Ukraina nuk do të përdorë armë me rreze më të gjatë të premtuar nga Shtetet e Bashkuara për të goditur territorin rus dhe do të synojë vetëm njësitë ruse në territorin e pushtuar ukrainas.

Kështu tha të dielën ministri i Mbrojtjes së këtij vendi, Oleksii Reznikov.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës konfirmuan të premten se një raketë e re që do të dyfishonte rrezen e sulmit të Ukrainës ishte përfshirë në një paketë ndihme ushtarake prej 2.175 miliardë dollarësh për të ndihmuar Kievin të luftojë forcat ruse, raporton Reuters, transmeton Klankosova.tv