Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ukraina pretendon se mbrëmë mbi Kiev rrëzoi 30 raketa e dronë të prodhuar nga Irani

NULL NULL
02.06.2023 08:06
Kievi

Mbrojtja ajrore e Ukrainës pretendon se i ka rrëzuar 30 raketa dhe dronë rreth Kievit gjatë natës së të premtes.

Zyrtari i lartë ushtarak, Serhiy Popko, tha se kjo ishte vala e gjashtë e sulmeve në kryeqytetin ukrainas në gjashtë ditët e fundit.

Sipas Popko, në sulmin e mbrëmshëm janë përdorur raketa balistike dhe dronë sulmues Shahed të prodhuar nga Irani, shkruan CNN, transmeton Klankosvoa.tv.

Ende nuk është raportuar për viktima apo dëme materiale.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.