Ukraina pretendon se ka vrarë mbi 150 mijë trupa ruse që nga fillimi i luftës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ukraina pretendon se ka vrarë mbi 150 mijë trupa ruse që nga fillimi i luftës

NULL NULL
02.03.2023 17:15

Më shumë se 150 mijë trupa ruse janë vrarë që nga fillimi i pushtimit në shkurt të vitit 2022, pretendon Ushtria e Ukrainës.

Në përditësimin e tij të fundit ditor, Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës thotë se 150 mijë e 605 personel rusë janë vrarë.

Rreth 715 u vranë ditën e kaluar, sipas shifrave, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Ukraina bën të ditur se kohët e fundit se mesatarisht 824 trupa ruse vdisnin çdo ditë gjatë muajit shkurt – sipas tyre kjo një shenjë e humbjeve të mëdha që forcat e Kremlinit po pësojnë në luftë.

Rrini të informuar duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS