Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ujë me mjaltë

NULL NULL
31.05.2015 14:14
Ndoshta keni dëgjuar se mjalti është njëra nga ushqimet më të shëndetshme në planet, por ndoshta nuk keni dëgjuar për aftësitë shëruese të mjaltit kur e përziejmë me ujë dhe e pini esëll – pra në bark të thatë.

Udhëzimet për ujë me mjaltë:

Një gotë me ujë të ngrohtë

Një lugë gjelle me mjaltë

Përziej këto dhe kështu do bësh pijen magjike uje me mjaltë e cila:

-Pastron mukozën në mushkëri

-Është shumë e mirë për bronkit, trajton ftohjet dhe forcon imunitetin.

-Parandalon dhe pastron traktin e tretjes nga gjakderdhja dhe parazitët

-Në fillim ndoshta do të vëreni fryrje dhe rritje të belit, por mos u bëj merak. Kjo ndodh për shkak se sendimentet fekale bymehen (ajen) dhe bëhen më të buta. Pas asaj fillon procesi i nxjerrjes jashtë

-Pastron organizmin dhe zorrët nga depozitat e helmeve

-Përmban përbërës antiviral, antifungal dhe antibakterial

-Kjo përzierje ujë me mjaltë është pije e përsosur për kontroll të urinimit gjatë natës. Mjalti absorbon ujin nga veshkat dhe kështu ua lehtëson punën atyre.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.