UEFA zgjedh vendin organizator për europianin e femrave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

UEFA zgjedh vendin organizator për europianin e femrave

NULL NULL
nga Jon Ajeti 04.04.2023 15:54

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, pritet të zyrtarizojë vendin organizator të kampionatit europian të futbollit për femra, që do të mbahet në vitin 2025.

Shtetet që garojnë për të organizuar këtë ngjarje janë, teksa tre prej tyre kandidojnë si të vetme dhe janë Poloni, Zvicra e Franca. ndërkohë, kandidatura e katërt është ajo e vendeve nordike si Norvegjia, Danimarka, Suedia e Finlanda, që janë ofruar ta organizojnë së bashku evropianin e pas dy viteve.