UEFA tregon konkurrentët për lojtarin e vitit 2019 - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

UEFA tregon konkurrentët për lojtarin e vitit 2019

NULL NULL
15/08/2019

Shtëpia më e madhe evropiane e sportit, UEFA, ka publikuar emrat e lojtarëve të nominuar për futbollistin e vitit.

Sipas UEFA Lionel Messi nga Barcelona, Cristiano Ronaldo nga Juventus dhe Virgil van Djik nga Liverpool janë lojtarët që do të konkurrojnë për të marrë këtë titull.

UEFA këtë e bëri me anë të një postimi në Twitter, transmeton Klan Kosova.