UEFA e freskon renditjen e 55 ligave evropiane. Nuk ndryshon pozita e Superligës së Kosovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

UEFA e freskon renditjen e 55 ligave evropiane. Nuk ndryshon pozita e Superligës së Kosovës

NULL NULL
nga Andi Shabani 20.04.2023 14:56

Superliga e Kosovës vazhdon ta mbajë pozitën e 33-të në ranglistën e UEFA-s për ligat nacionale.

Kampionati elitar kosovar është vlerësuar me 11.041 pikë, para Lihtejnshtajnit.

Pozitën e 49-të e zë Superiorja shqiptare, përpara Uellsit dhe prapa Islandës.

Sa i përket ligave të pozicionuara në krye, listes vazhdon ti prijë Premierliga e ndjekur nga La Liga spanjolle dhe Bundesliga gjermane.