UEFA cakton Anthony Taylor gjyqtar të Superkupës së Evropës

UEFA cakton Anthony Taylor gjyqtar të Superkupës së Evropës

NULL NULL
1 muaj më parë

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, do të ndajë drejtësinë në sfidën finale të Superkupës së Evropës në futboll në mes të Bayern Munchen dhe Sevillas.

Ai do të ndihmohet nga dyshja Gary Beswick dhe Adam Nunn po ashtu nga Anglia, transmeton Klan Kosova.

Lajmi është konfirmuar tashmë nga UEFA.

Ndeshja do të zhvillohet në “Puskas Arena” në Budapest të enjten e 24 shtatorit.