Udhëtim e gjumë, ky është autobusi i veçantë i Hong Kongut (VIDEO)

Udhëtim e gjumë, ky është autobusi i veçantë i Hong Kongut (VIDEO)

NULL NULL
1 month më parë

Hong Kongu po ndjek një politikë zero ndaj COVID-19 që kufizon rëndë udhëtimet ndërkombëtare.

Për banorët që kërkojnë një eksperiencë të shpejtë udhëtimi dhe relaksuese, një agjent udhëtimesh po ofron një autobus për të bërë gjumë në një udhëtim të qetë pesë-orësh brenda Hong Kongut, raporton AP, transmeton Klankosova.tv.

Ky “Snooze Bus” është një aktivitet i pazakontë për t’i nxjerrë njerëzit nga rutinat e tyre të përditshme dhe për t’i lejuar që të pushojnë.