Udhëheqësit botërorë pajtohen për rritjen e kontrollove kufitare - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Udhëheqësit botërorë pajtohen për rritjen e kontrollove kufitare

NULL NULL
15/11/2015

Udhëheqësit e 20 vendeve më të fuqishme të botës kanë rënë dakord për të rritur kontrollin e kufijve dhe sigurinë e aviacionit  pas sulmeve në Paris sipas një projekt-deklaratë dhënë nga Reuters, transmeton Klan Kosova.

Agjencia e lajmeve njofton se krerët  në takimin e G20 në Turqi kanë dënuar sulmet që janë kryer nga Shteti Islamik duke thënë se ata mbetën të bashkuar në luftën kundër terrorizmit, sipas draft dokumentit.

Dokumenti i finalizuar pritet të publikohet të dielën pasdite.