UÇK:Tradhtia na vrau e burgosi luftëtarët - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

UÇK:Tradhtia na vrau e burgosi luftëtarët

NULL NULL
26/05/2015

Ushtria Çlirimtare Kombëtare nëpërmjet një deklarate ka thënë se drejtësia do të ndëshkojë rëndë tradhtinë mbi ngjarjen e rëndë në Kumanovë, bandën e Ali Ahmetit, Menduh Thaçit dhe disa politikanëve në Kosovë.

Sipas tyre këta të fundit në bashkëpunim me siç i quajtën vrasësit e popullit shqiptar Nikolla Gruevski, Sasha Mihajllkovi dhe Gorgana Jankullocska, organizuan masakrën e 9 dhe 10 majit.

UÇK thotë poashtu se analizuan gjithçka që ndodhi dhe se tradhtia vrau 10 luftëtarë dhe ka burgosur dhjetëra të tjerë, të cilët vazhdojnë të torturohem egërsish në burgjet sllavomaqedone.