23:23, 2 Dhjetor 2018

Sipas Ladbible, boksieri anglez, Tyson Fury, do të dhurojë rreth nëntë milionë euro për të pastrehët dhe të varfrit.

Një natë më parë ai u ndesh me boksierin amerikan, Deontay Wilder, në Los Angelos të Shteteve të Bashkuara, njofton Klan Kosova.

Image result for tyson fury vs wilder

Vendimi i gjyqtarëve që ta mbyllnin baras ndeshjen ndërmjet Deontay Wilder dhe Tyson Fury, është etiketuar si kundërthënës dhe kampi i britanikut është duke kërkuar një hetim lidhur me pikët e ndara për dy boksierët.

Këtu mund ta lexoni postimin e Ladbible, për donacionin e boksierit Fury.

klankosova.tv