Twitter rikthen shenjën e kaltër në llogaritë e profilit të lartë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Twitter rikthen shenjën e kaltër në llogaritë e profilit të lartë

NULL NULL
23.04.2023 12:54
twitter

Disa llogarive në Twitter me më shumë se një milion ndjekës u janë rivendosur shenjat e tyre të kaltra nga Twitter pa paguar për t’u abonuar.

Beyoncé, Harry Kane, Richard Osman dhe Victoria Beckham janë ndër ata që do të kenë kthimin e tyre blu.

Llogaria e BBC News në Twitter gjithashtu ka përsëri simbolin e saj të artë, por nuk ka paguar për të.

Përpara se platforma të blihej nga Elon Musk, shenja blu ishte një distinktiv verifikimi i dhënë falas nga Twitter.

Fillimisht u përdor si një mjet vërtetimi, i krijuar për të ndihmuar në ndalimin e llogarive të rreme dhe përhapjen e dezinformatave.

Tani është një simbol që një llogari është abonuar në një shërbim premium të quajtur Twitter Blue – dhe ka një proces verifikimi të bashkangjitur me kryerjen e pagesës. Ka çmime të ndryshme në varësi të vendit ku bëhet abonimi, por është rreth 8 dollarë në muaj, transmeton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.